Stylový příborník z palisandru Bubblenia

F0S11903-04
26 990 Kč
S DPH
Počet
Doba dodání 1-13 týdnu
Nákupy na splátky

..

Parametry

Výška
85 cm
Šířka
120 cm
Hloubka
38 cm
Materiál
Dřevo + Lamino
Povrch
Voskovaný
Druh dřeva
Palisandr
Barva
Přírodní
Stylový příborník z palisandru Aisha

Série Bubblenia se prezentuje designovými kousky s vykrajovaným palisandrovým dřevem v přírodním odstínu. Černá plocha je z MDF. Série má pouze pár kousků, svým vzhledem se však stanou v každé místnosti naprostou jedničkou.U SOB nábytku si můžete vybrat svůj designový kousek i vy.

Marně se snažíte dostat do své domácnosti trochu té exotiky a orientálního stylu, který by celé místo zútulnil? Doporučujeme zvolit nábytek z masivu! Ten zútulní vaši domácnost a zároveň jí propůjčí moderní styl s nádechem exotiky. Vybrat si správný masivní nábytek do své domácnosti, však není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Hledáte masiv, který toho hodně vydrží a zároveň zůstane po dlouhá léta moderní? V takovém případě doporučujeme nábytek z Sheeshamu – stoly, křesla, zrcadla, prostě cokoliv! Ptáte se, co je to Sheesham? Jiný název pro tuto exotickou dřevinu je také Palisandr, a pokud vám ani tento termín příliš neříká, zde se dočtete vše, co byste o dřevině Sheesham měli vědět. Tak s chutí do toho!

Tato vzácná exotická dřevina pochází z opadavých stromů zvaných palisandr nebo také Sheesham, který roste pouze ve třech lokacích a pro svou dlouhověkost a výdrž je jednou z nejvyhledávanějších a nejluxusnějších dřevin pro výrobu nábytku na celém světě. Existují tři druhy palisandru – madagaskarský, brazilský a nejlépe známý indický. Právě indický palisandr roste v Himalájských regionech, jako je Pandžáb nebo Západní Bengálsko a je v těchto cizokrajných oblastech národním stromem, u místního obyvatelstva velmi oblíbeným až posvátným. Z něj je získáváno nejkvalitnější dřevo, avšak jednotlivé druhy se spíše než kvalitou liší svou barevnost

Často také barevnost dřeva závisí na místě jeho výskytu. Jak jsme již zmínili, u indického palisandru se jedná o tmavě hnědou s nádechem do fialova, u brazilského růžového dřeva je zbarvení spíše hnědo-oranžové a madagaskarský palisandr má zase nádech do červena.

Sheesham je hojně využívaný díky svým skvělým vlastnostem. Tady jsou některé z nich:

  • Vysoká odolnost vůči rozkladu
  • Nedochází u něj k ohybu nebo štěpení
  • Vysoká odolnost vůči termitům
  • Skvěle se hodí pro soustružnictví
  • Po voskování se leskne
  • Po vyleštění je velmi hladké
  • Každý kus nábytku ze sheeshamu má originální barvu – vlákna dřeva jsou výrazná
  • Může být použito k mnoha účelům – překližky, otop, hudební nástroje, sportovní náčiní
  • Kořeny se využívají pro výrobu dýmek
  • Má dobré akustické vlastnosti

20 dalších produktů ve stejné kategorii: